BOWLING LİSANSI İÇİN GEREKLİ BELGELER

İLK DEFA LİSANS ÇIKARTACAK SPORCULAR:

1. LİSANS TESCİL FİŞİ - DOSYA
ÖNEMLİ: MUTLAKA DAKTİLO veya BİLGİSAYARDA DOLDURULACAKTIR. El yazısı İl Müdürlüğü tarafından kabul edilmiyor.

2. Başka Kulüp lisansı olan sporcular için: “Sporcu aynı spor dalında olmamak şartıyla, sporcusu bulunduğu kulüpte yapmak istediği spor dalı yok ise; kulübünün iznini almak kaydıyla birden fazla kulübün sporcusu olabilir. Ancak, mensubu olduğu spor kulübünde sporcunun yapmak istediği branş var ise bir başka kulüp adına lisans çıkaramaz.”

Yukarıdaki Yönetmelik nedeniyle eğer başka bir Kulüpte lisans var ise Kulüpten izin belgesi alınacak, eğer lisansı olan Kulüpte Bowling Branşı varsa, lisans çıkartmak için bonservis alınması gerekiyor.

Okul sporlarındaki lisanslar bu kurala dahil değil, izin veya bonservis gerekmiyor.

İzin Yazısı: Eğer Kulüpte Bowling branşı yoksa alınan izin yazısında "Kulüp bünyesinde Bowling branşının olmadığı" ve "sporcunun herhangi bir Kulüpte lisans çıkartmasında sakınca yoktur" ibarelerinin olması gerekiyor. Önemli: Ankara Bowling Kulübü ismi yazılmayacak "herhangi bir kulüp" olarak belirtilecek.

TÜM SPORCULAR: İLK DEFA LİSANS ÇIKARTACAK SPORCULAR ve VİZE YAPTIRACAK SPORCULAR:

3. SAĞLIK BELGESİ
Aile Hekimliklerinden alınabilir, mutlaka Protokol numarası olması gerekiyor. Ayrıca "bowling sporu yapmasında sakınca yoktur" ibaresi raporda bulunmak zorunda

4. 1 adet nüfus cüzdanı fotokopisi

5. 2 adet fotoğraf

Lisans işlemlerinin zamanında tamamlanabilmesi için tüm belgelerin 8 Nisan tarihinde Kulüp yönetimine veya antrenörlerine teslim edilmesini rica ederiz

Teşekkürler :)