TRIANKA BOWLING ACADEMY Türkiye ve Avrupa’da sporcu ve antrenör yetiştirmekte olan Avrupa Bowling Federasyonu - ETBF tarafından onaylanmış Bowling Eğitim Merkezidir.


Antrenörler

Önder Gürkan - Gediz Ege - Duygu Gürkan hakkında detaylı bilgi (Bowling Özgeçmişleri)

Trianka Bowling Academy kurulduğu 2004 yılından bu yana ve öncesinde ortaklarının ferdi çalışmaları ile Türkiye'de uzun yıllardır bowling eğitimi konusunda ciddi çalışmalar yapmaktadır.

Kişisel bowling eğitimleri yanında üniversite, kulüp ve Milli takım düzeyinde çalışmalarını sürdüren eğitimcilerimizle, Trianka Bowling Academy yurdumuzdaki pek çok kulübün düzenli eğitim programlarını oluşturmakta ve uygulamaktadır.

Eğitimcilerimizin sporcu düzeyindeki başarıları da eğitim programlarında öğrencilerin teknik uygulama, turnuva hazırlık, yarışma psikolojisi, donanım vs. gibi konularda doğrudan bilgiye erişebilmelerini sağlamaktadır.


Eğitim Programları

Trianka, bowling sporunun her alanını desteklemek amacı ile eğitim programları düzenliyor. Bu eğitim programları bowling oyun kurslarından, turnuva yönetimine, saha bakımından, salon ligleri organizasyonlarına kadar uzanıyor.

Trianka Bowling Academy, uluslararası eğitim kurumları ile işbirliği içinde en güncel bilgileri ve teknolojileri eğitim programlarında uygulamaktadır.

BOWLING KURSLARI ve EĞİTİM SEMİNERLERİ


Eğitimler hakkında info@trianka.com a e-mail ile yollayabilir veya 536 480 08 95'den Duygu Gürkan'a telefon ederek bilgi alabilir veya kayıt yaptırabilirsiniz.


Sertifikalar

TRIANKA BOWLING ACADEMY Antrenörleri Avrupa Bowling Federasyonu’nun en üst seviyesi olan Level III belgeli antrenörlerdir.


TRIANKA BOWLING ACADEMY, Avrupa Bowling Eğitim Ağı'nın (Bowling Training Network) kurucu üyesidir.


Eğitim Yazılımları

BowlersMAP Sporcu Analiz Programı ile sporcular değişik açılardan videoya çekilmekte daha sonra bu görüntüler son derece gelişmiş bir sistem olan BowlersMAP ile analiz edilmektedir. Bu analiz sırasında sporcuların atışları kare kare incelebilmekte, değişik atışları üstüste izlenebilmekte, değişik sporcular örneğin profesyonel bowling spocuları ve kayıt edilen öğrenciler aynı anda incelenebilmektedir. Ayrıca sporcular değişik tarihlerde çekimler yaptırarak bunları karşılaştırabilmekte ve gelişmelerini izleyebilmektedirler.

Digitrax bowling yazılmı ile, video ile çekilen atışlarda sporcuların hedeflerini vurmadaki başarıları, elden çıkış açıları, hızları, falso oranları ve cebe giriş açıları saptanmaktadır.


Trianka Bowling Academy ile Çalışan Kulüp ve Takımlar

TRIANKA BOWLING ACADEMY; yurtiçi ve yurtdışında sporcu ve antrenör yetiştirmenin yanısıra, Türkiye'deki Bowling Spor Kulüpleri ve Takımları ile çalışmalar yapmaktadır. Akademimiz ile çalışan Kulüp ve Takımlardan bazıları;

 • Ankara Bowling Kulübü - ABK
 • Boğaziçi Bowling Spor Kulübü
 • İstanbul Bowling Spor Kulübü
 • Kadıköy Bowling Spor Kulübü
 • Konak Belediyesi Bowling Spor Kulübü
 • Korukent Bowling Spor Kulübü
 • Rumeli Bowling Spor Kulübü
 • TAİ Bowling Spor Kulübü
 • Turkcell Bowling Takımı
 • San Marino Milli Takımı
 • San Marino - Titano
 • İtalya - Castelfranco - Venedik