STORM KÜRESEL TEKNİK DİREKTÖRÜ PETER SOMOFF TÜRKİYE’DE

PETER SOMOFF

PETER SOMOFF

Dünyaca ünlü top firması STORM’un Küresel Teknik Direktörü Peter Somoff 16 Mart’ta Bilkent Rollhouse’da seminer verecek ve hatlarda sporcularla çalışmalar yapacak.

PBA oyunculuğu geçmişi yanında Proshop ve Top delme konularında uzman olan Peter Somoff, yıllardır dünyanın her yerinde Storm kadrosundan üst düzey sporcularla çalışıyor. Aynı zamanda USBC Gold Coach ve Avrupa Federasyonu 3. seviye antrenörü olan Somoff gittiği ülkelerde seminerler ve hatlarda çalışmalar yaparak sporcuların gelişmesine yardımcı oluyor.

16 Mart tarihinde bizlerle olacak Peter Somoff vereceği seminerin ardında hatlarda sporcularla çalışarak onlara yardımcı olacak tavsiyeler verecek.

storm-rotogrip.png

SEMİNER: ÜST DÜZEY SPORCU OLMAK - Nasıl Yapıyorlar?

Dünya’nın pek çok bowling ülkesinde PBA ve benzeri seviyede pek çok sporcu ile çalışan Peter Somoff bu seminerde gerçek veriler ve hikayelerle Üst Düzey Sporu olmanın sırlarını anlatacak. Sporcuların nasıl çalıştıklarından, zor durumlarla nasıl mücadele ettiklerine, ekipmanlarından, taktiklerine kadar örneklerin sunulacağı ve Somoff’un renkli kişiliği ile zenginleşecek kaçırılmayacak bir seminer.

16 Mart 13:30

Ücretsiz

HATLARDA ÖZEL ÇALIŞMA*

Hatlarda yapılacak bu çalışmalarda sporcuların Specto atış analiz sistemi ile atışları değerlendirilecek, performans raporları oluşturulacak ve Peter Somoff ve diğer antrenörlerden oyunları ile ilgili ipuçları alacaklardır.

Peter Somoff’un yanında Avrupa Federasyonu Eğitim Komitesi Başkanı ve ETBF 3. seviye antrenörü Önder Gürkan, Avrupa Federasyonu Eğitim Komitesi Eğitmeni ve ETBF 3. seviye antrenörü Gediz Ege ve Storm Türkiye sporcu temsilcisi ve ETBF 1. Seviye Antrenörü Milli Sporcu Tolga Şişmanoğullar hatlarda sporculara yardımcı olacaklar.

15:30-18:30

Ücretsiz

*Sınırlı sayıda yer olduğu için lütfen önceden rezervasyon yaptırınız. Antrenörlerin daha iyi ilgilenebilmeleri için çalışmalar iki veya üç grup halinde yapılacaktır.

Türkiye'ye gelen ilk STORM temsilcisi olarak Peter Somoff’un bizlerle buluşmasında destekleri olan Storm firmasına ve Rollhouse Bowling Salonu’na çok teşekkür ediyoruz.


Kayıtlar ve Bilgi: Duygu Gürkan – info@trianka.com

Önder Gürkan, Dünya Bowling Antrenörleri Konferansı'nda

World Bowling Trianka Önder Gürkan

Her iki senede bir ABD'nin Arlington/Dallas şehrinde, USBC Uluslararası Eğitim ve Araştırma Merkezi'nde (ITRC) düzenlenen Dünya Bowling Antrenörleri Konferansı'nın ikincisi bu sene 6-8 Mayıs 2016 tarihleri arasında yapılıyor.

Antrenörlerimizden Önder Gürkan, geçen sene iCoach 2015 - ETBF Uluslararası Bowling Antrenörleri Kongresi'nde yaptığı Deep Practice / Derin Antrenman temalı çalışmasının yeni bir sunumunu yine Avrupa Bowling Federasyonu Eğitim Komitesi'nde beraber çalıştıkları Juha Maja ile yapacak.

Konferans ile ilgili detaylı bilgilere: http://worldbowlingcoach.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

GEDİZ EGE, AVRUPA BOWLING FEDERASYONU EĞİTİM KADROSUNA KATILDI

2013 yılından bu yana IBPSIA Master Eğitimcisi olarak "Top Delim ve Proshop Yönetimi" dersleri veren Gediz Ege, 2015 yılında Avrupa Bowling Federasyonu Eğitim Komitesi kadrosuna katılarak, Avrupa'da Top Delim ve Proshop Yönetimi dersleri vermeye başladı.

Trianka Bowling Academy bünyesinde Gediz Ege tarafından hazırlanan eğitim programı, Costas Mitsingas'ın da katkıları ile son şeklini alarak 2015 Eylül ayında Finlandiya'da ilk öğrencileri ile buluştu. 4 gün süren zorlu eğitim programı sonunda ilk mezunlarını verdi.

 

TRIANKA ULUSLARARASI STAFF SPORCULARI

Trianka Bowling, 2013 yılından itibaren Ebonite International ve 2015 yılı itibari ile de Storm Bowling ile Türkiye'de sporculara destek veriyor. Bu destek projelerinin önemli bir ayağını ise Uluslararası Staff kategorisinde ürünleri temsil eden sporcular oluşturuyor. Türkiye'de 2013 yılında ilk kez başlayan staff oyuncu kavramı ile Ebonite, Storm, Hammer, Track ve Storm ürünleri sporcular tarafında uluslararası kategoride temsil ediliyor.

Trianka Sporcularını tanıyalım:


TOLGA ŞİŞMANOĞULLAR
STORM - VISE
Sporcunun Sayfası

GÜLHAN AKSULAR
EBONITE - VISE
Sporcunun Sayfası

BURAK NATAL
TRACK
Sporcunun Sayfası


BARLAS KONTAŞ
HAMMER-VISE
Sporcunun Sayfası

TAYGUN ERKESKİN
COLUMBIA 300 - VISE
Sporcunun Sayfası

TOLGA ÖZOĞLUUNTUR
Trianka Bowling Danışman Temsilci
Sporcunun Sayfası

EBONITE 220+ CLUB BAŞLIYOR

LİGLER ve EBONITE 220+ CLUB macerası yeniden başlıyor !
Türkiye Liglerinde Ebonite, Columbia, Hammer ve Track marka toplar ile yaptığınız 220+ skor ve 600+ seri için bize fotoğrafınızı gönderin ve çekilişe kupon kazanın...

Ömer Doğan, Harun Kök, Vural Ekşi toplarını kazandılar, sıra sizde ! herkese bol şans...

 

TRIANKA ANTRENÖRLERİ ETBF ULUSLARARASI BOWLING ANTRENÖRLÜK KONFERANSINDA

Bu sene 3. düzenlenecek olan pek çok ünlü antrenör ve uzmanın katılacağı ve sunuşlar yapacağı ETBF Uluslararası Bowling Antrenörleri Konferansı’na antrenörlerimiz sadece katılımcı değil aynı zamanda eğitmen ve konuşmacı olarak katılacaklar.

Avrupa Bowling Federasyonu Eğitim Komitesi Başkanı olan antrenörümüz Önder Gürkan ve Avrupa Federasyonu Eğitmen/Danışmanı olan antrenörümüz Gediz Ege konferanstan önce ve sonra düzenlenecek 2. ve 3. Seviye antrenörlük eğitimlerinde ve Top Delme eğitiminde dersler verecekler. Bu sene ilke kez düzenlenecek olan ETBF Top Delme seminerinin ana içeriklerini Gediz Ege hazırladı.

Ayrıca Önder Gürkan Konferans sırasında "Derin Antrenman - Bowling Eğitiminde Derin Antrenman Sağlanması" konusunda bir sunuş yapacak.

ETBF Uluslararası Antrenörlük semineri 18-20 Eylül tarihleri arasında Finlandiya’nın Kuortane şehrinde yapılacak. ETBF 2. Seviye Antrenörlük kursu ve Top Delme Kursu ise
14-17 Eylül tarihlerinde yapılacak. 21-26 Eylül tarihlerinde ise Avrupa’nın en üst düzey antrenörlük programı olan 3. seviye Antrenörlük kursu düzenlenecek.

Detaylı bilgiler için: www.bowlingconference.com

TRİANKA BOWLING EKİBİ BOWL EXPO'DA

Pek çok markanın ürün sunuşlarına ve distribütor toplantılarına katılan ekibimiz, ayrıca sizlere yeni ürünler sunabilmek için pek çok görüşme gerçekleştirdi.

Fotoğrafta beraber çalıştığımız ünlü Danimarka’lı bayan bowling sporcularından, Dünya markalarının Avrupa Ana distribütörü olan EBD - Avrupa Bowling Distribütörlüğü’nden Bettina Lund’la ekibimiz bir arada.

TRIANKA EKİBİ FİNLANDİYA'DA

Sizlere daha çok yardımcı olabilmek için Kuortane'de ETBF Antrenör Kampındayız. Uzun ve yoğun bir hafta sonra görüşmek üzere. Kısaca konular:

ŞAMPİYONALAR:

Oynama ve Zihinsel Oyun
---------------------
Hat okumanın incelikleri
Topographic grafiklerin okunması
Milli takım gelişim programları ve takım seçimi
Şampiyona hazırlığı
Hatta yer bulmak ve yağı kendine göre manipüle etmek
Farklı patternlerde top reaksiyonları
Şampiyona için arsenal hazırlanması
Official practice ardından top seçimi.
Genç, bayan ve erkek milli takımları ile çalışma ve farklar
Şampiyona sırasında top yüzeylerinin yönetimi
Şampiyona sırasında beslenme ve dinlenme
Official practiceden masters finalinin sonuna kadar odağı koruma

TRIANKA 10 YAŞINDA...

1998 yılında bir tasarım firması olarak inşaat halindeyken girdiğimiz Rollhouse bugün yuvamız oldu.

2004 yılına kadar “hobi olarak” ilgilendiğimizi sandığımız Bowling’in aslında yapmak istediğimiz “herşey” olduğunu anlayınca G Spor / TRIANKA’yı kurduk.

Kuruluşumuzun resmi 10. Yılında geriye baktığımızda ne çok güzel anı biriktirmiş, Bowling için ne çok çalışmışız ve ne çok keyif almışız.
Bu anılar bowling ve TRIANKA dostları SİZLER olmasanız bu kadar keyifli olmazdı

Öncelikle bizim için herşeyi başlatan Osman Aydın’a sonsuz teşekkür ederiz, o olmasa biz asla bu işe girmez, bu spora aşık olmaz sizleri tanıyamazdık. Türkiye’de bugün bowlingden konuşuyorsak, bunun en önemli aktörü olan Osman Aydın’a çoğu Osman Abi diye hitap eder, elbette biz de ama o bizim gerçekten Abimizdir, başımız sıkışınca veya mutlu olunca yanına koşup paylaştığımız Abimiz... Osman Abi çok sağol herşey için !

... ve bayrağı devralan Sinem Aydın... sana da sonsuz teşekkürler, bizi Rollhouse’da hep evimizde hissettirdiğin için, bize ve bowlinge hiç bitmeyen desteğin ve dostluğun için...

Her zaman parçası hissettiğimiz tüm Aydın ailesi.. Gülten Abla, Hasan Abi, Çiğdem, Murat, Selçuk, Mert, hepinize ayrı ayrı teşekkür ederiz...

Rollhouse ailesine dahil olmak büyük bir mutluluktur, bu ailenin tüm fertlerine, tüm çalışanlarına, mutfaktan, deske, teknik ekibe, ofislerden halka ilişkilerin çılgın kızlarına ... herkese bize verdikleri destekler için sonsuz teşekkürler...

Parçası olmaktan her zaman büyük gurur duyduğumuz Ankara Bowling Kulübü’nün eski yeni tüm sporcularına bowlingi bizlerle paylaştığınız için çok teşekkür ederiz. Heyecanı, stresi, kaybetmeyi kazanmayı sizlerle beraber öğrendik...

Bizlere birlikte çalışma fırsatı veren; Boğaziçi, İBSK, Kadıköy, Konak, Korukent, ODTÜ, Rumeli, TAİ, TOFAŞ, Turkcell, bowling kulüp ve takımlarına çok teşekkür ederiz. Sizlerle birlikte hem çok şey öğrendik hem de çok büyük zevk aldık ve tüm hızımızla yeni projelere devam ediyoruz. Bizimle çalışmayı tercih eden, hatta başka şehirlerden kalkıp aylarca çalışmaya gelen sayısız sporcu dostumuza ayrıca çok teşekkür ederiz.

Ankara ve Türkiye’nin çeşitli illerindeki salonlar ve sporculara bizimle olduğunuz, bizimle çalıştığınız için teşekkürler... Gizli kahramanlarımız Hakan Tekinel ve Mesut Sezen çok sağolun...

Yuvamız Rollhouse’dan yollara düştüğümüzde bize ev olan Korukent’e, Safiye Pamuk ve tüm Korukent ailesine, ne rica etsek fazlasını sunan Serdar Erdiş, Ahmet Koman, Ekrem Topaç ve Timeout ailesine, Recep Çınar’a, Mithat Şiveliol’a, Adem Güran, Ersin Arslan ve Pin House ailesine, Uğur Kabacıoğlu ve Atlantis Bowling ailesine ve gurbette bize kucak açan San Marino – Rose’n Bowl’a sonsuz teşekkür ederiz.

Diğer ailemiz KEGEL’e... Aramızdan ayrılan John Davis, bizim elimizden tutup San Marino’ya götüren ve her zaman destek olan Ted Thompson’a, hepimizin kahramanı Gus Falgien’a ve KEGEL’in Başkanı kardeşimiz Chris Chartrand’a sonsuz teşekkürler...

Bowling maceramızın çok önemli bir bölümü olan Academy için kıvılcımı yakan ilk hocamız Daniel Johns ardından Jack Groenenberg, Addie Ophelders ETBF (Avrupa Bowling Federasyonu) ve Finlandiyalı dostlarımız kardeşlerimiz Juha Maja, Pritta Maja... bilginin paylaştıkça büyüdüğü düşüncemizin en önemli ortakları oldunuz, sonsuz teşekkür ederiz...

Türkiye’de beraber ilklere imza attığımız kendi aramızda “Staffgiller” dediğimiz; Gülhan Aksular, Barlas Kontaş, Burak Natal, Taygun Erkeskin, Tolga Şişmanoğullar, Tolga Özoğluuntur bizimle beraber olduğunuz için çok teşekkürler... Bizi her zaman kollayan Bettina Lund ve Ebonite grubuna ilklere imza atmamıza verdikleri destek için teşekkürler...

13 EBT tur bacağı, 2 Avrupa Şampiyonası, 1 Akdeniz Kupası, 17 yerel açık turnuva organizasyonu, sayısız seminer, eğitim ve etkinlik düzenlerken yanımızda olan ve katılan herkese tekrar sonsuz teşekkürler.

... ve elbette Alparslan, Bulca, Ege, Erim, Gürcan, Gürkan, Yalman aileleri, canımız ailelerimiz sizin desteğinizle hergün birşeyler katabildik hayatlarımıza ...

Yıllarca bize verilen destekler, destek olan isimler yazmakla bitmez...
Bize en büyük destek sizin gözünüzdeki kıvılcımı görmek, bir kişiye daha bowlingi sevdirmek...

Herşey için hepinize çok teşekkürler...

“barışın” “dürüstlüğün” “onurun” “sevginin” “kardeşliğin” tekrar değerli olduğu bir Türkiye umuduyla...

hep birlikte nice 10 yıllara...

SAN MARINO OPEN’LA 10 YIL

Trianka ekibi 10. senesinde San Marino Open’da yeni turlara hazır. 10 yıldır Avrupa Turu’nda Gold Statüde yer alan San Marino Open organizasyonu ilk yılından beri Trianka Ekibi ile çalışıyor.


Faaliyet alanları arasında anahtar teslim turnuva organizasyonları da yer alan Trianka ekibi bu güne kadar 2 Avrupa Şampiyonası, 2 Akdeniz Kupası, 14 Avrupa Turu turnuvası, 20’den fazla ulusal açık turnuvada çalıştı. Trianka ekibi ayrıca pek çok ulusal resmi turnuvalarda görev yaparken ekip üyelerinden Önder Gürkan 4 Avrupa Şampiyonası’nda Şampiyona Direktörlüğü yaptı.

Trianka Ekibi önümüzdeki sene Ekim ayında San Marino’da düzenlenecek olan ECC 2015 – Avrupa Tekler Şampiyonasının da organizasyonunu üstleniyor.

Sizlerle beraber nice keyifli turnuvalara....

GEDİZ EGE IBPSIA MASTER EĞİTMENİ (MASTER INSTRUCTOR) OLDU


Trianka Academy Eğitim Programlarında ve ETBF (Avrupa Bowling Federasyonu) eğitim programlarında Bowling topları ve top delim konularını hazırlayan ve sunan Gediz Ege, geçtiğimiz Mayıs ayında Avrupa Bowling Federasyonu Eğitim Komitesine Teknik Danışman ve Eğitmen olarak kabul edilmişti.

Geçtiğimiz ay ABD’de katıldığı değerlendirmeler sonucunda Gediz Ege, dünyanın en üst düzey kabul gören Proshop ve Top Delim Sertifikasyon Programı olan IBPSIA (International Bowling Pro Shop and Instructors Association) organizasyonunda Master Eğitici (Master Instructor) ünvanını aldı. Böylece Gediz Ege Trianka Academy ve/veya ETBF programları ile dünya çapında top delim uzmanlarını yetiştirerek IBPSIA sertifikası verebilecek.

Bu resimde Gediz Ege’yi IBPSIA Executive Direktor’u Bill Supper ile görüyoruz.

SAN MARINO BOWLING GELİŞİM PROGRAMLARI TRIANKA ACADEMY İLE DEVAM EDİYOR

2013-14 yılında San Marino Bowling federasyonu ile başlayan Ulusal Gelişim Programı 2014-15 sezonu için tekrar uzatıldı.

Program dahilinde Trianka Bowling Academy;
- Antrenor eğitimi
- Okul Eğitim Programları- Genç ve Bayan Sporcu Kazandırma ve Yetiştirme Programları- Genç - Bay - Bayan Milli Takım Altyapı Programları- Milli Takım Geliştirme Çalışmaları
sunacak.

Bu programların yanında San Marino ve İtalyan sporculardan oluşacak gruplara bowling dersleri verilecek ve Italya’da bowling seminerleri duzenlenecek.

SPORT ACCORD ORGANİZASYONUNDA BOWLING TANITIMI

Kegel ve Trianka Academy olarak World Bowling projesinin Belek’te yapılan Sport Accord Convention’da düzenlediği bowling tanıtım etkinliğine teknik destek sağladık.

Dünya Şampiyonu Clara Guerrero’nun atışları ile başlayan etkinlikte daha sonra etkinliğe katılanlara bowling sporu tanıtıldı ve hatlarda ipuçları verilerek bowling oynatıldı.

Etkinliğe katılan antrenörümüz Önder Gürkan hem hatların hazırlanması ve yağlama uygulanması konusunda çalışarak hem de hatlarda katılımcılara ipuçları verilmesi konusunda destek oldu.

Bu organizasyona teknik destek veren Rollhouse Bowling salonu, Ten Pin Bowling salonu, Serdar Erdiş, Ekrem Topaç, Ahmet Kahraman, Susesi Bowling Salonu ekibi - Ali Bulut ve tabii Ümit Yıldırım’a çok teşekkür ederiz.

GEDİZ EGE SAN MARINO MILLI TAKIM ANTRENÖRÜ OLARAK MCC 2014'TE

Antrenörlerimizden Gediz Ege 1-5 Nisan tarihlerinde Cebelitarık’ta düzenlenen Akdeniz Kupası'na, San Marino Federasyonu Milli Takım Antrenörü olarak katıldı.

Antrenörümüz Gediz Ege ve Önder Gürkan 2013 yılından beri San Marino Federasyonu ile bowlingcilerin eğitimi, Genç Gelişim programları, Milli Takım programları, antrenör eğitimi ve San Marino Eğitim Merkezi projesi için çalışmalar yapıyorlar.

Ekibimiz bu proje kapsamında San Marino ve İtalya’da pek çok kulüp ve sporcu ile eğitim çalışmaları sürdürüyor.

ÖNDER GÜRKAN DÜNYA BOWLING ANTRENÖRLERİ KONFERANSI'NDA

1909206_676804049050457_7674229728862156793_o.jpg

Antrenörlerimizden Önder Gürkan, 28-30 Mart tarihlerinde ABD’nin Arlington şehrinde ITRC – International Training and Research Center’da düzenlenen Dünya Bowling Antrenörleri Konferansı’ndaydı.

Avrupa Bowling Federasyonu Eğitim Komitesi Başkanı olarak konferansta Avrupa Bowling Federasyonu Eğitim programlarını ve bu programların diğer programlardan farklarını anlatan Önder Gürkan ve Juha Maja konferansta büyük ilgi gördüler.